Severozápadní Írán, 1. třetina 20. stol. - Perský koberec tabríz

Koberec, 116x77 cm. V tmavo modrém poli je středový lomeně bílý 8-mi laločný medailon uprostřed s rozetou. V rozích jsou koutové výplně s arabeskami. Středové pole hustě vyplňují rozviliny s palmetami, rozetami a kopinatými listy. Střední lomeně bílý pás trojdílné bordury vyplňuje tzv. herácký vzor střídavě s rozetami a palmetami. Vzory jsou provedeny v červeno okrové, světle modré, šedo okrové a modro černé barvě. Koberec je mimořádně hustě vázán na dvojité osnově. Osnova a útek jsou bavlněné, vlas vlna.

Pozn.: Mírně poškozen, dobrý stav.

Severozápadní Írán, 1. třetina 20. stol.
32968. Perský koberec tabríz
Dražba ukončena:12.06.2019 18:33:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:8 000 Kč