Olej na plátně, 60x70 cm. Monogramováno vpravo dole azbukou. Nerámováno.
Nejdelší strana: 70 cm
Předložené dílo zachycuje odpočívající modelku, která se divá na malíře během práce nad plátnem. Postava sedící dívky na židli ustlané draperií je odvracená pohledu diváka. Obličej modelky spolu s obličejem malíře a její zobrazením na plátně ve druhém plánu uniká našim očím. Obraz zůstává upoután určitým tajemstvím, které přiměje diváka se zamyslet nad významem kompozice. Iluze okna na plátně vytváří prostorovost. Barevnost díla je provedená v jasných kontrastních tónech, ve kterých dominuje sytý zelený tón kladený do kontrastu se zemitými odstíny. Jedná se o bezpochyby kvalitní umělecké dílo, jehož hodnota jednoznačně stoupne po určení autorství.