signováno nečitelně - V zátoce

Olej na sololitu, 40x50 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 66 cm

Předložená olejomalba zobrazuje výjev v zátoce, na kterou se díváme z vyvýšeného bodu pobřežní skály. Vidíme zobrazené plachetnice, které míří směrem k vysokému horizontu. Dílo je provedeno s velkou mírou exprese, kterou čteme jak v rukopisu, kdy umělec pomocí dynamických tahů nanáší barvy na plochu tak v barevnosti samotné, kde dominantu tvoří výrazný modrý tón modelující vodní hladinu a oblohu. Kontrastem k modré barvě vystupuje jasný oranžový, žlutý a červený tón. Kompozice se rozplývá v barevných tónech atmosféry, ve které se ztrácejí její obrysy. Po stanovení autorství tohoto vysoce kvalitního díla lze jedině očekávat zvýšení jeho hodnoty.

signováno nečitelně
114305. V zátoce
Dražba ukončena:25.04.2024 21:33:06
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 700 Kč