Šimák Lev - Motýli z Afriky

Akvarel, 28x42 cm. Signováno vlevo dole Lev 44. Rám, paspatra, fólie.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - 1989
Narozen ve Všestudech. Studoval AVU v Praze u prof. Pirnera, Obrovského, Brömse a Thiele. Studijní cesty podnikl po Německu a Francii. Ve své tvorbě se zabýval především krajinomalbou, inspiraci sbíral jak v zahraničí, tak v Čechách na Šumavě a v Českém středohoří. Důležitým tématem pro něj byl též každodenní život venkova a sociální motivy, také doba druhé světové války a euforie bezprostředně po osvobození. Rád maloval motýly.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150.000 Kč.

21834. Motýli z Afriky
Dražba ukončena:19.09.2018 20:40:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč