Olej na plátně, 60x80 cm, nesignováno, rám.
1888, České Budějovice
Žákyně A. Slavíčka. Malířka krajin a podobizen. Malovala doma i v zahraničí (Francie, Baleáry, Korsika,...). Četné výstavy v zahraničí (Švýcarsko, Jugoslavie, Itálie,...)
Pozn.: Rám poškozen. Současný majitel získal dílo od dcery autorky.