Turkmenistán, 1. třetina 20. stol. - Taška soumari chordžin

Celovlněná tkanina, 35x46 cm. Chodžin se skládá ze 2 tašek, kterése kladly na hřbet soumarů. Vnější pohledové strany chodžunu jsou vázané, vnitřní nezdobené, tkané. Na horním konci je řada oek z vlněného prpvazu, která je možno svázat. Tkané vnější strany chodžinu mají uprostřed turkmenský medailon, tzv. göl typu jomud-dyrnak. Vnější pole je modro zelené. V hlavní borduře s bílým základem se střídají propojené háky a kříže.

Pozn.: Mírně poškozeno, vybledlé barvy.

Turkmenistán, 1. třetina 20. stol.
32997. Taška soumari chordžin
Dražba ukončena:12.06.2019 18:58:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč limit (29.05.2019 23:39:59) 4785