Turkmenistán nebo západní Afganistán, konec 19. - poč. 20. stol. - Turkmenský koberec ersari, dříve zvaný afgán

Koberec, 310x230 cm. Koberec má v poli i borduře cihlově červený základ. Středové pole vyplňuje ve 3 svislých řadách celkem 21 medailonů, tzv. göls typu tagan s charakteristickými trojlístky. Mezi medailony jsou kosočtverečné mřížky propojující drobné 8-micípé hvězdy. V hlavním pásu bordury je zalamovaná zubatá klikatka. Vzory jsou provedeny v modré, modro černé a bílé barvě. Vlas, osnova i útek vlna.

Pozn.: Mírně poškozen, v místech ztenčen.

Turkmenistán nebo západní Afganistán, konec 19. - poč. 20. stol.
32975. Turkmenský koberec ersari, dříve zvaný afgán
Dražba ukončena:12.06.2019 18:36:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:8 500 Kč