Olej na plátně fixovaném na kartonu, 65x40 cm. Signováno vpravo dole V. Březina. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 70 cm
Tato scéna, na které V. Březina vyobrazil stromy u potoka, se vyznačuje velmi poutavým uvolněným rukopisem a volbou teplých barevných tónů, které odpovídají odstínům přírody v podzimním období. Březina zde bezpochyby usiloval o zachycení přímého dojmu z pozorované přírody, o čemž svědí i energická autorská technika. Východiskem se mu evidentně stal direktní vztah k zachycení jemných nuancí přírodního krajinného výseku, se kterým vstoupil do kontaktu přímo v plenéru. Paleta s převahou teplých barev postupně vrstvených na pozadí, které tvoří modrá obloha, krásně souzní se skicovitým charakterem malby. Jedná se o kvalitní práci, která nese charakteristické znaky realistické krajinomalby druhé poloviny 19. století tak, jak ji reprezentovala škola Julia Mařáka. Lze očekávat, že hodnota předložené malby bude stoupat.