V. Březina - Stromy u potoka

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 65x40 cm. Signováno vpravo dole V. Březina. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 70 cm

Tato scéna, na které V. Březina vyobrazil stromy u potoka, se vyznačuje velmi poutavým uvolněným rukopisem a volbou teplých barevných tónů, které odpovídají odstínům přírody v podzimním období. Březina zde bezpochyby usiloval o zachycení přímého dojmu z pozorované přírody, o čemž svědí i energická autorská technika. Východiskem se mu evidentně stal direktní vztah k zachycení jemných nuancí přírodního krajinného výseku, se kterým vstoupil do kontaktu přímo v plenéru. Paleta s převahou teplých barev postupně vrstvených na pozadí, které tvoří modrá obloha, krásně souzní se skicovitým charakterem malby. Jedná se o kvalitní práci, která nese charakteristické znaky realistické krajinomalby druhé poloviny 19. století tak, jak ji reprezentovala škola Julia Mařáka. Lze očekávat, že hodnota předložené malby bude stoupat.

V. Březina
96514. Stromy u potoka
Dražba ukončena:28.06.2023 22:48:46
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 600 Kč