Kresba, 56x38 cm. Signováno vpravo dole Vašíček 67. Rám, pasparta, sklo.
Pozn: Rám poškozen.
o autorovi: 1919 – 2003
Malíř, grafik. Studoval na Škole umění ve Zlíně u R. Gajdové, V. Hrocha, R. Wiesnera, J. Kousala, E. Miléna a dalších, dále na AVU v Praze u profesorů Nechleby a Želibského. V počáteční figurální, žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem a kubismem, od 60. let přešel k abstrakci. Reagoval na podněty kubismu, inklinoval ke geometrické abstrakci. Zabýval se také grafikou, v 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek. Byl členem SVU Aleš a TT klubu v Brně, Sdružení Q, Skupiny 5 nekonformních umělců a UVU ČR. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha důležitých galeriích a uměleckých sbírkách.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.