Olej na plátně, 77x106 cm, signováno vpravo dole Vl. Fiala 53, bez rámu.
1920, Zábřeh - 1993
Žák SUŘ v Brně (1939-1942). Poté studia na FF Masarykovy univerzity (1939-1948; prof. Kubala a Richter). Redaktor časopisu Výtvarné umění a vedoucí Nakladatelství československých výtvarných umělců. Pravidelně publikoval v denním tisku.
Pozn.: Malba poškozena. Vzadu autorský štítek.