Východní Turkmenistán nebo západní Afgánistán konec 19. až 1. třetina 20. stol. - Turkmenský koberec kmene Ersari

326x296 cm. Středové pole šedo hnědé barvy vyplňují pravidelné svislé řady oktogonálních medailonů označovaných jako tagan, v nichž se diagonálně střídá bílý a modro černý základ, uvnitř s geometrickými útvary a drobnými trojlístky. Sekundární prvky pole jsou stupnicovité kosočtverce s háky. V hlavním pásu bordury se uplatňují provázané kosočtverce. Osnavu tvoří nebarvená melírovaná vlna, útek hnědá vlna, vlas je vlněný.

Pozn.: Poškozeno.

Východní Turkmenistán nebo západní Afgánistán konec 19. až 1. třetina 20. stol.
30223. Turkmenský koberec kmene Ersari
Dražba ukončena:10.04.2019 19:44:40
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč