184x122 cm. Středové pole tmavé modro fialové barvy vyplňuje rast diagonálních vzájemně se prolínajících stonků, které spojují stylizované květy. Ostaní části pole zdobí drobnější stylizované keře. V jinak pravidelné kompozici je zvláštností postavička ptáčka nahoře vlevo od podélné osy. Kompozice je inspirována perskými tzv. vázovými koberci ze 16. a 17. stol. V trojdílné borduře vyplňují hlavní pás světlé šedo béžové barvy stylizované větve s rozvlněnými palmetami a drobnými kvítky. Osnova a útek jsou bavlněné, vlas vlněný.
Pozn.: Mírně poškozeno.