Jaroslav Jerry Svoboda

49127. Léda s labutí VELKÝ FORMÁT

popis: Olej na plátně, 80x105 cm. Signováno vpravo dole Svoboda 99. Nerámováno.

pozn.: Vzadu autorské razítko a popis a podpis autora. Dílo pochází přímo z ateliéru autora.

o autorovi: Narodil se v Klatovech v roce 1962.
Abstraktní expresionalista-post-symbolista-post-modernista. Studoval malbu a sochařství na Středočeské výtvarné konzervatoři u prof. Hlaváčka a Palečka, poté v Kanadě na University of Art and Design Vancouver. V Kanadě se sám také věnoval pedagogické činnosti na Stratherm Centrum Montreal a účastnil se charitativních aukcí např. Charity Fund Raising Events-Calgary Canada. Na svou charitativní činnost pak navázal i po návratu do České republiky účastí na charitativní aukci Vltavín v Praze. Jeho díla se nacházejí v soukromých sbírkách a galeriích. Hojně vystavoval jak u nás např. galerie Portheimka, tak v zahraničí např. MOMA Calgary Kanada. Ve svých obrazech znázorňuje duchovní a světskou tematiku, to, co stojí mimo tento svět a i to, co se nás přímo dotýká. V tvorbě se prolíná symbolické abstraktno s materiálnem. V současné době žije a tvoří v Praze.

dražba ukončena: 30.09.2020 20:05:39

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 400 Kč