Olej na sololitu, 43x122 cm. Signováno vpravo nahoře Novotný. Rám.
o autorovi: 1946
Malíř, grafik. Studoval na SUPŠ v Praze a užitou malbu a grafiku na VŠUP v Praze u J. Nováka, F. Muziky a M. Hegara. Věnuje se malbě, užité grafice a časopisecké ilustraci, je členem Asociace užité grafiky. Zúčastňoval se Salonů pražských výtvarníků.