Václav Hejna - Pocta Picassovi

Detail položky

Detail položky

Kvaš, 29x49 cm. Signováno vpravo dole Hejna. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 55 cm

 

o autorovi: 1914, Praha - 1985, Praha

Malíř, grafik. Studoval na Vysoké škole architektury v Praze u profesora Blažíčka a na École des Beaux Arts v Paříži. Věnoval se figurální malbě, krajinářství a zátiším. Byl inspirován dílem H. Daumiera, zdůrazňoval barevné struktury, redukoval tvary. Přecházel od exprese k monochromním obrazům, později k nefigurativní expresi a k asamblážím. Člen SVÚ Mánes, SČUG Hollar, Surindependents Paris a především skupiny Sedm v říjnu. Je zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, GHMP a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč.

top
153872. Pocta Picassovi
Zbývá:8 dnů, 15 hodin
Konec dražby:01.02.2026 20:01:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 200 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 200 Kč 23.01.2026 12:27:25 1387
1 100 Kč 22.01.2026 23:14:24 15031
1 000 Kč 22.01.2026 19:55:51 15118