Olej na plátně, 151x100 cm. Signováno vpravo dole Hejný 21. Rámováno.
Nejdelší strana: 153 cm
Představujeme vám unikátní autorské dílo "Vzpomínka na minulost" ve stylu ikonického mistra H. R. Gigera. Tento obraz mistrně zachycuje Ancyropyge sola, fascinující druh trilobita, jehož fosilie byla nalezena na Moravě, a nabízí tak silný regionální a paleontologický příběh. Získejte toto výjimečné dílo, které osloví milovníky umění, paleontologie i fanoušky sci-fi a hororu.
o autorovi: 1956
Narodil se v rodině akademického sochaře Miloslava Hejného a sochařky a spisovatelky Olgy Hejné. Od dětství se pod vedením otce věnoval kresbě a plastice, vystavoval samostatně i kolektivně a jeho výtvarné práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Studoval na pražské konzervatoři a AMU violoncello a gambu. Je laureátem soutěží Concertino Praga a Pražského jara. Působil v předních komorních souborech (např. Pražští madrigalisté, Stamicovo kvarteto), věnuje se staré i moderní hudbě a má rozsáhlou nahrávací činnost.
https://www.petrhejny.cz/obrazy.html