Josef Bulant - Zátiší s hliněným svícnem

Olej na plátně, 38x54 cm. Signováno vlevo dole Bulant 64. Rámováno.

Nejdelší strana: 63 cm

o autorovi: 1923 – 2014
Malíř. Studoval na Státní grafické škole v Praze u profesorů Klíra a Beneše a na AVU v Praze u M. Holého a B. Slánského na škole restaurování a malířské techniky a technologie. Po studiu se vrátil do rodného města Jihlavy a Českomoravská vysočina se stala základem jeho výtvarné práce. Působil jako učitel výtvarné výchovy na Pedagogickém institutu v Jihlavě. Ve své tvorbě dospěl přes kresbu ke krajinomalbě a pod vlivem francouzské barbizonské školy, zvláště Camille Corota, vytvářel lyrické krajiny.

153877. Zátiší s hliněným svícnem
Zbývá:8 dnů, 13 hodin
Konec dražby:01.02.2026 20:03:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč