Olejový pastel na kartonu, 61x40 cm. Signováno vpravo dole Pichl 90. Rámováno.
Nejdelší strana: 63 cm
o autorovi: 1946
Malíř. Vyučil se truhlářem. Pracoval jako jevištní technik v Hudebním divadle Karlín. Malbu studoval soukromě u V. Tilkovského. Jeho tvorba spočívá v osobité portrétní a figurální malbě, kterou občas vystřídá krajina jižních Čech nebo Itálie. Věnuje se také poezii. Svou malířskou tvorbu představil na mnoha samostatných výstavách.