Olej na kartonu, 40x32 cm, signována vpravo dole R. Holzer, rám.
1859, Prostějov - 1938, Praha
V letech 1875-1880 pracoval ve Vídní, v atelieru Brioschiho, Burghardta a Kautského. Ve Vídni studoval i na akademii. Poté pracoval v Paříži a v roku 1883 se vrátil do Prahy. Studijně vycestoval do Itálie. Věnoval se především krajinomalbě.