Pastel, 45x55 cm. Signováno vpravo dole R. Holzer. Rám, pasparta, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 78 cm
o autorovi: 1859 – 1938
Malíř. Studoval na Akademii výtvarných umění ve Vídni a současně pracoval v ateliéru dekoračních malířů Brioschiho, Burghardta a Kautského. Od r. 1883 působil v Národním divadle v Praze jako jeho první scénograf a vynikající malíř dekorací. Navrhoval dekorace i pro mnoho dalších divadel a operních domů.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 120 000 Kč.