Olej na kartonu, 26x34 cm, signováno vpravo nahoře Rérych, rám.
1888, Kropáčova Vrutice
Student architektury na technice v Praze (prof. Koula). Poté žák AVU (prof. Pirner). V letech 1912-1920 tvořil v cizině; především v Itálii a Americe. Věnuje se krajinomalbě (motivy z Carpi, New Yorku i Česka), dále tvorbě podobizen (J. Masaryk, J. Herben,...). Vytvořil také několik plastik a soch.