Jiří Šorm - Prázdné odpoledne - vzpomínka na Belgii

Olej na plátne, 130x141 cm, signováno vpravo dole Šorm 84, olištováno.

1957, Praha
Žák SPŠ grafické v Praze (1972-1976). Poté studia na AVU (1978-1984; prof. F. Jiroudek). Studijně pobýval na Krétě, v Nové Guinei, Guatemale, Belize, Mexiku, Thajsku a Barmě. Na cestách využívá kresby a skicování. Zabývá se především figurální tvorbou. Fascinuje jej Středomoří. Řada jeho obrazů nabízí pomocí skrytých znaků ironický pohled na morálku a uspořádání dnešního světa.

Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od autora.

3936. Prázdné odpoledne - vzpomínka na Belgii
Dražba ukončena:30.03.2016 19:13:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč