Olej na plátne, 130x141 cm, signováno vpravo dole Šorm 84, olištováno.
1957, Praha
Žák SPŠ grafické v Praze (1972-1976). Poté studia na AVU (1978-1984; prof. F. Jiroudek). Studijně pobýval na Krétě, v Nové Guinei, Guatemale, Belize, Mexiku, Thajsku a Barmě. Na cestách využívá kresby a skicování. Zabývá se především figurální tvorbou. Fascinuje jej Středomoří. Řada jeho obrazů nabízí pomocí skrytých znaků ironický pohled na morálku a uspořádání dnešního světa.
Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od autora.