Zdeněk Novotný - Cesta mezi chalupami

Olej na plátně, 38x45 cm. Signováno vpravo dole Novotný 1939. Rámováno.

Pozn.: Restaurováno.

Nejdelší strana: 62 cm

o autorovi: 1901 – 1974
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na UMPRUM v Praze u J. Bendy a na AVU v Praze grafiku u T. F. Šimona, také profesuru kreslení na ČVUT v Praze. Působil jako středoškolský profesor v několika moravských městech, naposledy ve Velkém Meziříčí. Ve volné tvorbě se zabýval malbou, především krajinou, a grafikou. Náměty čerpal z městských zákoutí, maloval také zátiší. Studijně procestoval mnoho evropských zemí. Vystavoval nejčastěji v moravských galeriích, jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, Galerie Vysočiny v Jihlavě a Krajské galerie ve Zlíně.

154514. Cesta mezi chalupami
Zbývá:9 dnů, 3 hodin
Konec dražby:08.02.2026 20:19:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč